Başkan Pınarbaşı’nın 11 Nisan Kurtuluş Bayramı Mesajı
Haberler

Başkan Pınarbaşı’nın 11 Nisan Kurtuluş Bayramı Mesajı

Başkan Pınarbaşı’nın 11 Nisan Kurtuluş Bayramı Mesajı

Başkan Pınarbaşı’dan 98. yıl mesajı

Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı:
Şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz

Büyük medeniyetlerin doğduğu peygamberler şehri Şanlıurfa’da halkın topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilediğini hatırlatan Pınarbaşı, birlik ve beraberliğin tek yumruk haline geldiği “Kuvayi milliye ruhu” ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını kaydetti.
Ecdadın uğruna hayatını verdiği bu mübarek vatanın dün olduğu gibi bugünde iç ve dış tehditlere maruz kaldığına dikkat çeken Pınarbaşı, mesajında, “En değerli hazinemiz olan vatan topraklarının her karışı, şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır. Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın büyük özveriyle kurduğu ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız.” dedi.

Vatanı, milleti ve kutsal bildiği değerleri uğruna ülkesini işgalci güçlere karşı canı pahasına savunan şehit ve gazileri rahmetle anan Pınarbaşı, şöyle devam etti:

“Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, tarihimize ve ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bizlerde memleketimizi daha müreffeh hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamlı gün dolayısıyla Urfa Kurtuluş Mücadelesi önderlerinden on ikileri, Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anarken Tüm Şanlıurfalı kardeşlerimin 11 Nisan Kurtuluş Bayramını kutluyor Şanlıurfalı vatandaşlarımızı bu milli günümüzde en içten duygularla tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

 

Av. M. Faruk Pınarbaşı
Birecik Belediye Başkanı

%d blogcu bunu beğendi: