İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıl Dönümü Kutlandı
Haberler

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıl Dönümü Kutlandı

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıl Dönümü Kutlandı
İlçemizde, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan ’Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ nin (Büyük Taarruz) 95’inci yıl dönümü törenle kutlandı.
Kutlama töreni, Hükümet Konağı Bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığımızın, Kaymakamlığın ve Garnizon Komutanlığının çelenklerinin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Program, Per.Asb.Kd.Üçv. Çetin ŞAHİN’nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ve Gazi yakını Emin Necati KAN’nın yaptığı konuşma ve okuduğu şiirin ardından, 11 Temmuz İlkokulu ve Emin Saygın İlkokulu öğrencileri tarafından okunan şiirler ve Halk oyunları gösterileri ile devam etti.
Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ Makamına geçerek tebrikleri kabul etmesinin ardından program son buldu.
Kutlama törenine Belediye Başkanımız Av. M. Faruk PINARBAŞI, İlçe Garnizon Komutanı Yener UMUL, İlçe Jandarma Komutanı Harun ÇETİNKAYA, Birecik Emniyet Müdür Vekili Coşkun KAYA, AK Parti İlçe Başkanı Müslüm KAYNARPINAR, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sakıp YAŞAR, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ömer GÜNEŞ, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.
%d blogcu bunu beğendi: